Металочерепиця: популярні моделі та їх характеристики

Технічні характеристики такого матеріалу, як металочерепиця, слід уточнювати на ранній стадії проектування будівлі та вибору покрівельного матеріалу. Найчастіше тип матеріалу залежить від кліматичних умов використання, а саме середньої річної температури повітря і частоти опадів.

Як правило, якісна металочерепиця виробляється з рулонної сталі, товщиною 0,4 — 0,5 мм. Залежно від виробника, покриття сталі може бути або оцинкованим, або алюмінієво-цинковим. Зараз дуже популярна металочерепиця Arcelor виробництва Бельгії і Німеччини. Також користуються попитом торгові марки Corus (Англія) і Ruukki (Фінляндія). Для виготовлення матеріалу використовується оцинковане покриття з вмістом цинку від 140 до 280 гр / м2. Існує 4 найпопулярніших типа покриття матеріалу:

  1. Поліестер — гладке покриття товщиною 27 мкм. Цей матеріал можна використовувати при температурі до +120°С. Покриття має відмінну антикорозійну, але низьку механічну стійкість. Термін служби захисного шару становить 20 років.
  2. Матовий поліестер — матове покриття товщиною 35 мкм. Вважається оптимальним варіантом для бажаючих заощадити. Воно демонструє стабільність при температурі до +120°С. Досить часто матеріал використовують для утеплення будинку, прокладаючи під нього шар мінеральної вати. Цей матеріал здатний прослужити до 30 років.
  3. Пурал — гладке глянцеве покриття товщиною 50 мкм. Максимальна експлуатаційна температура до +120°С. Вважається найдоступнішим варіантом, відповідним для покрівлі промислових споруд. Покриття відрізняється відмінною антикорозійною і механічною стійкістю. Гарний термін експлуатації — 25 років. Ціна металочерепиці, яка вказана на сайті компанії ДахСтрой, має гарну міцність і зносостійкість.
  4. Пластизол — покриття, яке імітує шкіру. Відноситься до елітних моделей покрівельних матеріалів. Товщина покриття складає 200 мкм. Рекомендовано використовувати матеріал при температурному режимі від +10°С до +80°С. Захисний шар служитиме довше інших і його експлуатаційних період становить понад 35 років.

Абсолютно будь-який тип покриття має захист від ультрафіолетових і сонячних випромінювань. Також профнастил може мати різну довжину, ширину і висоту. Важливо відзначити, що фактура і форма профілю практично ніяк не впливає на технічні особливості матеріалу, а лише грає декоративну функцію. Тому цей критерій необхідно враховувати в останню чергу. Набагато важливіше товщина сталі і її керамічного шару.

Механічні і міцністні властивості матеріалу безпосередньо залежать від товщини сталі, з якої він зроблений. Чим більше товщина, тим міцніше і довговічніше матеріал. Тонкі покриття є гнучкими і схильними до деформації та пошкоджень. Поверхнева щільність покрівельного матеріалу залежить від типу сталі і його захисного покриття. Середній показник дорівнює 3,5 — 6 кг. / кв. м.

Читайте так же:

Последние публикации
Полезные советы